Csúszik a következő nagy Kossuth téri átépítés
További másfél évet szánnak az agrárminisztérium tömbje és a Néprajzi Múzeum volt épülete együttes átépítésének előkészítésére.
További másfél évet szánnak az agrárminisztérium tömbje és a Néprajzi Múzeum volt épülete együttes átépítésének előkészítésére.
Az eredetileg tervezettnél nagyobb átalakítást végeznek az Országházzal szemben található Agrárminisztérium (ismertebb régi nevén Földművelésügyi Minisztérium) épületén, a troliknak pedig megint új helyet kell keresni. A kormány döntései csütörtök este jelentek meg a Magyar Közlönyben.
Visszaépítik a budapesti épültek háborúban megsemmisült „tetőidomait”. A program első részeként ismét kupolát kap a Műegyetem és az ELTE jogi kara.
A megnyitót eredetileg június 4-én, a nemzeti összetartozás napján tartották volna, ám az emlékhely kialakítása miatt nem lehet garantálni a távolságtartási szabályok betartását.
Elkészült a Szabad György Irodaház.
A Steindl Imre-programban zajló beruházások költsége megközelítette a 20 milliárd forintot.
Péntek hajnalban felépítették új helyén, a Jászai Mari téren Nagy Imre szobrát. Megszereztük a munkálatok fotóit.
Az alkotás, amely a trianoni békeszerződésre emlékeztet, a fővárosi Alkotmány utca Kossuth tér felőli oldalára kerül majd, és legfeljebb 5 milliárd forintba fog kerülni.
Nagyon kiakadt a Steindl Imre program igazgatója. Wachsler Tamás egy rövid Facebook-bejegyzésben írta meg, minek tartja azokat, akik szerinte megrongálták a Parlament melletti Kossuth szobrot.
A Jászai Mari téren állíthatják fel a Nagy Imre-emlékművet.
Finom nyomásgyakorlással próbálja a kormány rávenni a Kossuth téren működő bankokat, hogy fiókjaikat lehetőleg költöztessék máshová.
Novembertől lezárják a Kossuth téri metróállomást a fölötte álló épület, az egykori MTESZ-székház bontása miatt. Várhatóan három hónapig nem lehet majd használni a megállót – erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a Kossuth tér átépítését összefogó Steindl Imre Program vezetője.